Як зробити іграшки для спортивних ігор. Рекомендації для вихователів.

Для спортивних ігор і розваг дошкільнята можуть майструвати нескладні, цікаві предмети.

МОТАЛОЧКИ

Запропонуйте дітям мотузку і дві палички і поясніть прийоми виготовлення. Нехай вони самі без вашої допомоги зроблять моталочку і грають. Для цього потрібно скласти мотузку навпіл, знайти середину і зав'язати на ній бантик із стрічки, а потім до кожного кінця прив'язати по паличці (товщина 3 см, довжина - 20-25 см). Гра полягає в тому, хто швидше з двох граючих намотає мотузку на паличку і торкнеться нею бантика.
Можна зробити так, щоб було відразу кілька граючих, наприклад запропонувати дітям прив'язати до обруча кілька мотузок, а до їх кінців - палички.

Цікаво проходять ігри-змагання, коли кілька граючих використовують індивідуальні моталочки. Зробити їх теж не важко. Відмінність їх в тому, що до одного кінця мотузки прикріплюють будь які іграшки.

ЛІТАЛОЧКИ.

Змайструвати літалочку діти теж можуть самостійно за поясненням вихователя. Вирізують за шаблоном дві деталі, склеюють, між ними вклеюють шматочки стрічок або смужки прозорої кольорової плівки. Літалочки за бажанням прикрашаються: їх можна розмалювати фарбами, оформити аплікацією з паперу, тканини. Літалочки можна перекидати один одному, кидати різним способом (наприклад, так, щоб вона крутилася під час польоту).

СТРИБАЛОЧКА.

Запропонуйте дітям вирізати з кольорової клейонки дві однакові деталі (круглі або у формі квітки), зшити їх швом через край, насипати в мішок піску і пришити до мотузки. Вийде незвичайна скакалочка. Одна дитина стоїть в центрі кола, тримає мотузку за кінець і, пригнувшись, крутить її по колу, а інші грають перестрибують через неї.

Звичайну скакалку можна прикрасити, якщо прив'язати до ручок різнокольорові стрічки, тоді при обертанні стрічечки будуть красиво майоріти і на такій скакалці захочеться подовше пострибати.

КИДАЛОЧКИ-ПОПАДАЛОЧКИ

Діти можуть самі зробити різні мішені для кидання в ціль, наприклад вирізати з картону по розмітці кола різного діаметру і кольору, наклеїти один на інший і прікріпити петельку.

Дошкільнята самі можуть зробити бельбоке: склеїти картонний конус (з півкола), прикрасити його аплікацією, проткнути в ньому отвір шилом, втянути тасьму і прив'язати до іншого кінця тасьми або пришити будь –який предмет - маленьке кільце від пірамідки, пластмасову кульку від зламаного брязкальця. Замість картонного конуса можна використовувати пластмасовий флакон або пляшку, якщо у них зрізати дно.
Нескладний кільцеброс «Ракета» діти теж зможуть змайструвати за допомогою дорослих. Для ракети вирізається картонна основа, яка встановлюється за допомогою вставлених в проріз деталей. Кільця діти вирізають за шаблонами з картону, склеюючи по кілька деталей. Покажіть, як зручно вирізати середину у кільця. Для цього не обов'язково робити отвір у центрі, просмикувати в проріз ножиці (дитині зробити це важко). Можна просто зробити розріз, а при склеюванні кілець постаратися, щоб розрізи не збігалися.

ПУГАЛОЧКИ

Ці іграшки діти зможуть виготовити самостійно. Потрібні папір, шматок тканини і гумка (тонка). У шматочок тканини загортають грудочку дрантя так, щоб вийшов м'ячик, вирізають з паперу, фольги на паперовій основі або кружечки прозорої кольорової плівки, наклеюють на м'ячик і обмотують його нитками так, як показано на малюнку, потім прив'язують гумку. Якщо інший кінець гумки зав'язати петелькою і надіти на палець, а потім легким рухом руки відштовхувати м'ячик, він буде відлітати вперед і повертатися в долоню. Діти, граючи один з одним, намагаються несподівано потрапляти один в одного м'ячиками. Тому і дають таку назву іграшці «Пугалочка». До речі, замість м'ячика можна прив'язати до гумки зшитого з тканини або клейонки і набитого ганчір'ям жабеня, мишку, павучка, Восьминіжку та іншу «страшну» істоту.

КАТАЛОЧКИ.

Улюблене дитяче заняття - прокатувати предмети, потрапляючи в ціль. Діти можуть зробити ворітця з картону. Прокатувати можна будь-які кульки, маленькі м'ячики, машинки. Дуже дошкільнята люблять катати обручі перед собою, просуваючи їх за допомогою товстого дроту або перекочуючи один одному обручі, м'ячі, кулі, машини.

ДЗИҐА.

Дзигу можна зробити з картонного кружечка з отвором посередині, у який вставляється паличка. Якщо на картоні намалювати спіраль, то при обертанні створюється ілюзія, що вона обертається. Більш складну, але теж доступну для виготовлення дзиґу можна зробити з котушки для ниток. Відпиляйте від котушки дві крайні частини, поясніть дітям спосіб виготовлення. На картонному кружку роблять зубчики, частини котушки склеюють так, щоб між ними був кружечок, паличка протягується через отвір в котушках і прокол у картоні.