LEGO FOUNDATION є неприбутковою організацією, яка входить до складу LEGO GROUP. В основі діяльності LEGO FOUNDATION лежить віра в те, що усі діти мають рівні права на навчання і розвиток через гру.

Саме тому принцип «ми дбаємо і поділяємо» був закладений в основу благодійних програм «Сприяння освіті» та «Турбота про малозабезпечених дітей», які мають на меті зробити продукцію компанії ЛЕГО доступною для дітей усього світу, незалежно від їхнього соціального статусу та матеріального становища. Ключовими завданнями цих програм є надихати, мотивувати і розвивати здібності дітей, дати їм можливість вже сьогодні відчути себе відповідальними за майбутнє суспільства і зробити свій внесок в його створення.

Щороку LEGO FOUNDATION в рамках вищезазначених благодійних програм дарує дітям з усього світу набори LEGO Education, залучаючи до співпраці не лише вчителів і батьків, а й міністерства освіти, неурядові благочинні організації, щоби спільними зусиллями посприяти покращенню якості освіти.

10 липня 2010 року між Міністерством освіти і науки України та LEGO FOUNDATION був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, що став основою для впровадження програми «Сприяння освіті», яка має на меті імплементацію інноваційних методів навчання в систему освіти. Таким чином Україна стала шостою державою, яка долучилася до цієї програми. Серед країн-учасниць проекту — Китайська Народна Республіка, ПАР, Бразилія, Мексика та Індія.

В рамках цієї програми LEGO FOUNDATION забезпечує дошкільні навчальні заклади та класи початкової школи навчальними наборами LEGO Education, проводить тренінги для вихователів та вчителів, ознайомлюючи їх з головними принципами покладеними в основу роботи з цими наборами.

Меморандум про взаєморозуміння між МОН та компанією LEGO Foundation продовжено до 2015 року

2 вересня 2013 року заступником Міністра освіти і науки України Борисом Жебровським та директором фонду LEGO Foundation Майклом Ренвілардом підписано додаток до меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки і компанією LEGO Foundation (Програма сприяння освіті). Дію Меморандуму продовжено до 1 січня 2015 року.

Нагадуємо, що Меморандум вперше було підписано 10 липня 2010 року в рамках програми «Сприяння освіті».

Першими у проекті були задіяні 13 дитячих садків м. Києва. У 2013 році ще 60 дошкільних навчальних закладів України у Львові, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку та Києві отримали по 19 комплектів наборів LEGO.

У рамках програми «Сприяння освіті» протягом трьох років було проведено низку семінарів, тренінгів, виставок та інших заходів.

Експрес-моніторингове дослідження стану впровадження Програми ЛЕГО-конструюванняпоказало, що у рамках програм розвитку дитини дошкільного віку заняття з ЛЕГО-матеріалом сприяють розвитку необхідних видів діяльності (зображувальній, ігровій, пізнавальній), формують та розвивають просторову орієнтацію, дрібну моторику, сенсорне уявлення, можуть бути використані усіма спеціалістами в усіх напрямках навчання, корекції та розвитку дитини дошкільного і шкільного віку.